Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuálne informácie

SÚŤAŽ PROJEKTOVÝCH ZÁMEROV TOP LOKALITY 2018

Aj pre rok 2018 je vyhlásená súťaž projektov rozvoja návštevníckej infraštruktúry v bezprostrednom okolí pamiatok Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO – TOP lokality programu KSK Terra Incognita. Tento nástroj finančnej podpory bol prvýkrát použitý v roku 2017 s cieľom systematického rozvoja lokality v okruhu 15 kilometrov od pamiatky UNESCO. V roku 2018 bude pokračovať spolupráca so subjektmi, ktoré boli podporené už v roku 2017, majú jasne stanovené a definované viacročné rozvojové plány a ich dlhodobé zámery kontinuálne nadväzujú na už podporené aktivity. Marketingové aktivity programu Terra Incognita budú zamerané na všetky výstupy projektov podporených v roku 2017. Šancu však dostanú aj ďalší aktéri cestovného ruchu v Top lokalitách. Ciele súťaže projektovýchzámerov ostávajú oproti roku 2017 nezmenené. Opäť pôjde o zlepšenie informačnej dostupnosti lokality, zabezpečenie jej prístupnosti pre návštevníka, zlepšenie technického stavu existujúcej infraštruktúry či vytvorenie novej na miestach, kde je to potrebné. Zámerom je vytvoriť a poskytnúť návštevníkovi komplexnú ponuku cestovného ruchu.

Formát výberu ostáva oproti roku 2017 nezmenený – pôjde o dvojkolovú súťaž. Alokácia finančnej podpory súťaže projektových zámerov na rok 2018 je vo výške 60 000 EUR. Uzávierka podávania projektových zámerov je už 31. decembra 2017. Podrobnejšie informácie nájdete na tomto odkaze:

http://kosiceregion.com/sk/news/sutaz-projektovych-zamerov-top-lokality-2018-je-vyhlasena


 

VÝZVA PROGRAMU TERRA INCOGNITA - TOP VÝLETY

Košický samosprávny kraj prostredníctvom programu Terra Incognita vyhlasuje dotačnú výzvu na projekty, ktoré budú realizované v roku 2018. Na všetkých troch tematických cestách programu -Vínnej, Gotickej a Železnej - boli už v roku 2016 vytvorené výlety ako produktové balíčky a dotačná výzva TOP výlety je zameraná práve na podporu tých aktérov cestovného ruchu, ktorí pôsobia na trasách týchto výletov. Výzva kladie dôraz na zážitkový rozmer, ktorý je emočnou nadstavbou pobytu návštevníka v danej lokalite. Zároveň nadväzuje na model, ktorý bol nastavený pre rovnomennú výzvu v roku 2017. Predkladanie projektov na rok 2018 má uzávierku 15. januára 2018. Celkovo bude v tejto výzve prerozdelených 70 000 EUR a na jeden projekt je možné získať dotáciu minimálne vo výške 5 000 EUR a maximálne 15 000 EUR.

Viac informácií o podmienkach prihlasovania projektov nájdete na tomto odkaze: 

http://kosiceregion.com/sk/news/vyzva-programu-terra-incognita-top-vylety


 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ MÚZEUM / HRAD KRÁSNA HÔRKA

Slovenské národné múzeum považuje za jednu zo svojich priorít profesionálnu a zodpovednú obnovu
hradu Krásna Hôrka, ktorý bol v roku 2012 ťažko poškodený požiarom. Za viac ako päť rokov od
požiaru bolo vykonané množstvo práce v záujme sanácie havarijného stavu objektu a jeho stabilizácie
a zabezpečenia, rovnako aj reštaurovania rozsiahleho zbierkového fondu hradného múzea. Zároveň
prebehol rozsiahly architektonicko-historický a archeologický výskum hradu, ktoré sú jedným
z najdôležitejších podkladov pre obnovu hradu.
Krásna Hôrka v súčasnosti stojí pred jedným z najdôležitejších rozhodnutí od požiaru v roku 2012.

Celá tlačová správa.


 

Za obsah zodpovedá
Juraj Karika

Webmaster Mesta Dobšiná

dnes je: 17.12.2017

meniny má: Kornélia

webygroup

English version
Úvodná stránka