Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Akcie

nestanovený - 22.4.2018   14:30

Nositelia tradícií pl.jpg

Dobšiná

Nositelia tradícií

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave a Mesto Dobšiná

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave a Mesto Dobšiná srdečne pozývajú všetkých priaznivcov tradičnej ľudovej kultúry na okresnú súťažnú prehliadku folklórnych skupín Nositelia tradícií v nedeľu 22.apríla 2018 do Kultúrneho domu v Dobšinej.

V regionálnom kole, ktoré je základným stupňom celoslovenskej postupovej súťaže, sa predstaví šesť folklórnych skupín z okresu Rožňava. Súťažné kolektívy uvedú svoje najlepšie programové čísla, spracované zvyky a obyčaje, ktoré majú v ich obciach tradíciu, alebo sa ich podarilo oživiť a opäť uviesť do života. „Niektoré ľudové zvyky a obyčaje sa do súčasnosti zachovali vďaka zanieteným členom folklórnych skupín, ktoré pôsobia v našich obciach a neúnavne sa venujú uchovávaniu miestnych tradícií, obohacujú kultúrny život v dedinách, reprezentujú ich pri rôznych príležitostiach, folklórnych a iných podujatiach“, uviedla Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Milovníci folklóru a tradičnej ľudovej kultúry sa môžu tešiť na bohatý program, v ktorom nebudú chýbať kalendárne, pracovné i svadobné zvyky v podaní folklórnych skupín Bučina z Pače, Genšenky z Honiec, Dolina z Gemerskej Polomy, Stromíš z Vlachova, Radzim z Vyšnej Slanej a Hôra z Rejdovej. Zároveň predstavia aj pestrú paletu krojov, od pracovných až po tie najsviatočnejšie a v neposlednom rade rozmanité gemerské nárečia.
Tešíme sa na stretnutie v Kultúrnom dome v Dobšinej v nedeľu 22. apríla 2018.


Informácie: Gemerské osvetové stredisko , Betliarska č.8, Rožňava, Mária Ferenczová, ferenczova@gos.sk, 0915 884 135


 

Nenašli sa žiadne akcie


Za obsah zodpovedá
Juraj Karika

Webmaster Mesta Dobšiná

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

webygroup

English version
Úvodná stránka